Zielona okolica

Położenie inwestycji to dla przyszłych mieszkańców wiele wymiernych korzyści. To przede wszystkim tereny rekreacyjne, których najważniejszym elementem jest zalew Błękitna Laguna. Ale to też urocze tereny spacerowe, miejsca aktywnego wypoczynku, a na samym końcu cisza, spokój i oderwanie od wielkomiejskiego hałasu.

Zielona okolica

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się Hala Sportowa OSiR, boiska i korty tenisowe, będące doskonałym uzupełnieniem terenów spacerowych. Same Siechnice są również miejscem, w którym na wyciągnięcie ręki dostępna jest miejsca infrastruktura ze szkołami, sklepami i wieloma innymi punktami handlowo-usługowymi, które dostępne są dla mieszkańców w niewielkiej odłegłości do pokonania w trakcie spaceru. 

Sam zalew Błękitna Laguna, dzięki głosom Mieszkańców na projekt „Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców”, otrzymał dofinansowanie na inwestycje na terenie kąpieliska. Uzyskana kwota została przeznaczona na wybudowanie plaży, boiska do piłki siatkowej i pomostu. W planach jest także budowa m.in. przystani kajakowej, strefy rekreacji dla dzieci, strefy fit, miejsca do rozpalenia ogniska i grilla. 

Wokół miejsca, w którym powstanie Scandi City, dostępne są też liczne ścieżki doskonale nadające się do codziennych spacerów czy przede wszystkim dłuższych, rowerowych wycieczek. Siechnice są punktem startowym dla kilkudziesięciu kilometrów malowniczo poprowadzonych tras, nieopodal biegnie także Rowerowy Szlak Odry, który zaczynając się w Chałupkach i kończąc w Kostrzynie nad Odrą ma aż 1064 km długości. 

Wybierz swój dom z ogrodem w Siechnicach!

Sprawdź
Loading...